ביטוח נסיעות לחו"ל בימי הקורונה

איך נדע איזה ביטוח נסיעות לחו"ל הכי טוב לרכוש בתקופת הקורונה? כל התשובות לשאלות שלכם כאן למטה

אחרי תקופה ארוכה של סגרים, מגבלות ואיסורים, נראה שסוף סוף הקורונה מתחילה לארוז את החפצים שלה ולצאת מחיינו.

השמיים נפתחים, והחופשה השלווה שכל כך פנטזתם עליה עומדת להתממש ממש בקרוב.

אחרי חודשים ארוכים של טירוף, הגיע הזמן להיכנס לרגיעה ולהתפנק בנופש מלא בשקט ובשלווה בדיוק כמו שחלמתם שתעשו ברגע שהעולם יחזור לשפיות.

היו לכם חודשים ארוכים לתכנן בראש את החופשה השלווה שלכם: בחרתם את המלון הכי מפנק, עם המיטה הכי רכה, עשיתם קניות, קפצתם לקוסמטיקאית ואפילו הצטיידתם בספר טוב לטיסה.

כל אלו אכן ישדרגו לכם את החופשה, אבל לא הם אלו שיבטיחו לכם את החופשה השלווה שאתם כה צריכים.

כיצד תוכלו להבטיח לעצמכם חופשה שלווה? באמצעות ביטוח נסיעות לחו"ל

תדמיינו את הסיטואציה הבאה: המטוס נחת בשדה התעופה, נרגשים ומרוצים אתם פוסעים לעבר המסוע במטרה לאסוף את המזוודה שלכם ולהתחיל את חופשת החלומות. האנשים סביבכם אוספים את המטען שלהם, והמסוע ממשיך להתקדם בתנועות מעגליות, כבר ממש מתרוקן, אבל המזוודה שלכם איננה! כל הבגדים, מוצרי ההיגיינה שלכם, המטען לפלאפון, הכל במזוודה… זה לגמרי מסוג הדברים שעלולים להרוס חופשה.

טוב, עזבו, לא התכוונו לבאס, הרי אנחנו בענייני פינוקים.

סיטואציה חדשה: המטוס נחת, הפעם אתם מוצאים את המזוודה בקלות, נושמים לרווחה ויוצאים משדה התעופה. ממול אתם רואים דוכן של מיצים טרופים מקומיים ומגרים בטירוף. אתם קונים לכם כוס מזיעה עם מטריה וקשית כדי לטעום את טעם החופש ופתאום… פריחה אלרגית! שיט… נהרסה החופשה?

לחצו כאן כדי לקבל הצעה לביטוח הכי משתלם לנסיעה שלך לחו"ל

חופשה בזמן קורונה לא חייבת להיות חוויה מלחיצה

הסיטואציות שמובאות פה קורות לא מעט, והן מתארות את התקלות היותר נעימות שיכולות לקרות לכם כשאתם שוהים מעבר לים.

אתם במדינה זרה, לא מכירים את השפה ולא את האנשים ועכשיו אתם צריכים להסתדר ולנסות להבין לאן ללכת ומה לעשות וכמה זה עולה ואיפה כדאי…

בדיוק בשביל מצבים כאלה, והרבה יותר קשים ומורכבים, יש את ביטוח הנסיעות לחו"ל.

מוצר פשוט, ידידותי למשתמש, שבעלות זניחה לחלוטין אל מול שאר עלויות החופשה, באמת יבטיח לכם את השלווה שאתם מצפים לה.

אז מה זה בעצם ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא המצרך החשוב ביותר שאתם רוצים להיות מצוידים בו כאשר אתם בארץ זרה, מהסיבה הפשוטה שכאשר אנו נמצאים מעבר לים כל טיפול רפואי, גם הפשוט ביותר מצריך תשלום, והרבה. ביקור פשוט אצל רופא יעלה כמה מאות שקלים, טיפול רפואי יגיע לכמה אלפי שקלים, ואם מדובר באשפוז או ניתוח חלילה, החשבון יכול להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים.

אך מעבר להוצאות הרפואיות שמממן ביטוח הנסיעות לחו"ל וכוללות הוצאות אשפוז, הוצאות ניתוח, תרופות, טיפולי חירום בשיניים ואפילו הטסת גופה חזרה ארצה, ביטוח הנסיעות לחו"ל מספק הגנות רבות נוספות:

 • הסדרת פעולות איתור, חילוץ והצלה כאשר יש חשש לשלומו של המבוטח או שהוא לא יכול להגיע בכוחות עצמו למקום מבטחים, למשל במקרה של אסון טבע כמו רעידת אדמה או צונאמי, במקרה של אירועי טרור או זירות תאונה (ראה מאמר "ביטוח אקסטרים")
 • כיסוי לכבודה ולמטען האישי במקרה של אובדן, נזק, גניבה או עיכוב בהגעת המטען לארץ היעד
 • חבות כלפי צד שלישי במידה ונגרם על ידי המבוטח נזק לאדם או לרכוש במהלך חופשתו
 • הרחבה לכיסוי הוצאות בשל ביטול או קיצור הנסיעה
 • הרחבה לכיסוי החמרת מצב רפואי קודם (ראה מאמר "מצבים מיוחדים בביטוח נסיעות לחו"ל)
 • הרחבה להוצאות הריון
 • הרחבה לספורט אתגרי במסגרת תחביב או במסגרת מקצועית ותחרותית (ראה מאמר "ביטוח אקסטרים")
 • הרחבה לספורט חורף
 • הרחבה לגניבת מחשב נייד, טאבלט, מכשיר סלולארי ו/או מצלמה
 • הרחבה לביטול דמי השתתפות עצמית לרכב שכור או קרוואן ממנוע
 • הרחבה לפיצוי בגין מוות או נכות מתאונה בעת השהייה בחו"ל

מאחר וביטוח נסיעות לחו"ל מורכב מכיסויים רבים ושונים כל כך, ישנה חשיבות רבה לכך שהביטוח יוקם באמצעות סוכן ביטוח מקצועי ומיומן, שידע לשאול אתכם את השאלות הנכונות ולהתאים עבורכם את הכיסויים הביטוחיים המדויקים עבורכם, כך שמצד אחד לא תישארו חשופים ללא כיסוי שתואם את אופי טיולכם, ומצד שני לא תשלמו לחינם עבור כיסוי שלא רלוונטי עבורכם.

5 דברים שחשוב לדעת על ביטוח נסיעות לחו"ל

אני בחו"ל וצריך להפעיל את הביטוח נסיעות, לאן אני פונה?

קודם כל אלינו. אנחנו זמינים עבורכם בכל זמן נתון לכל שאלה או פנייה.

שנית, לכל חברות הביטוח ישנם מוקדים שפעילים 24/7 וזמינים גם באמצעות וואצאפ, להודעות ושיחות קוליות.

אם בעבר, אדם שנזקק לטיפול רפואי בחו"ל נאלץ לשלם מכיסו סכומי עתק, ולתבוע החזר מחברת הביטוח לאחר שובו ארצה,

כיום כל חברות הביטוח מעמידות אמצעים דיגיטליים כמו אפליקציה או כרטיס ייעודי, שנטענים בסכום הכספי הרצוי ומשלמים את הטיפול הרפואי אונליין, כך שהתקציב של החופשה שלכם לא ייפגע מאירוע רפואי או מאובדן המזוודה, וכך גם לא תאלצו לבזבז זמן בחזרתכם ארצה על מנת לקבל החזר כספי.

בשיחת טלפון קצרה או הודעת וואטספ מפעילים את הביטוח

והדבר החשוב ביותר הוא – שחברות הביטוח עובדות עם גורמי הרפואה המתקדמים והמובילים ביותר בכל אחת מארצות העולם, כך שבמידה ותזדקקו לטיפול רפואי, אתם יכולים להיות רגועים לא רק מבחינה כספית, אלא גם לחלוטין מבחינה רפואית.

עד כה סקרנו את חשיבות הביטוח נסיעות לחו"ל בימים כתיקונם, אך מדוע דווקא בתקופת הקורונה חשוב הרבה יותר להצטייד בביטוח נסיעות לחו"ל? ואיך נדע איזה ביטוח הכי טוב לרכוש בתקופת הקורונה?

החשיבות הברורה לביטוח נסיעות לחו"ל בימי הקורונה נעוצה בכך שהקורונה היא מגיפה בריאותית. מסיבה זו, אדם שנוסע למדינה זרה עומד בפני שני סיכונים בריאותיים:

הראשון הוא להידבק בקורונה ולהזדקק לטיפול רפואי בשל כך,

או לחלות/להיפצע בנסיבות אחרות, אך בשל העומס בבתי החולים, לא יוכל לקבל את הטיפול שהוא זקוק לו.

את שתי הבעיות הללו ביטוח נסיעות לחו"ל פותר, מאחר והוא מממן עבור המבוטח את הטיפול הנדרש או לחלופין, באמצעותו ניתן להתפנות לבית חולים פרטי שעמם עובדות חברות הביטוח.

מעבר לסיכון הרפואי של נסיעה בזמן קורונה, ישנו גם סיכון כלכלי, שכן מדינות שונות סוגרות את שעריהן באופן לא צפוי, כך שביטולי טיסות הן דבר שבשגרה במציאות הנוכחית של חיינו.

ביטוח נסיעות לחו"ל המותאם לימי הקורונה הוא כזה שייתן לכם פיצוי כספי במקרה של ביטול או קיצור נסיעה בשל מגפת הקורונה.

הראל חברה לביטוח חילצה 3 חולי קורונה מאיסלנד

שומרים על הבריאות של כל בני המשפחה

הפוליסות השונות נותנות מענה גם לפני הנסיעה, ולא רק במהלכה:

 • לפני הנסיעה: הביטוח מעניק החזר הוצאות אם תאלצו לבטל את נסיעתכם בשל מחלה בנגיף הקורונה לפני הנסיעה, בשל מחלת חום או סימפטומים אחרים בבדיקות שנעשות בשדה התעופה, או בשל דרישה לבידוד בתקופה של 14 ימים לפני מועד הנסיעה
 • במהלך הנסיעה: אם תחלו בנגיף בזמן שהותכם בחו"ל תקבלו כיסוי מקיף להוצאות הרפואיות, כולל הטסת מלווה לחו"ל במידת הצורך. אם יוטל סגר במדינה בה אתם שוהים כך שלא תוכלו לחזור ארצה, תוכלו לקבל החזר עבור הוצאות השהייה במלון והוצאות הטיסה

במיוחד בתקופת הקורונה, חשוב להקים את ביטוח הנסיעות לחו"ל באמצעות סוכן ביטוח מקצועי ומיומן שמכיר את האתגרים החדשים שהקורונה מזמנת לנו, לצד שילוב בכלים דיגיטליים מתקדמים ועבודה מול מספר חברות ביטוח שונות, מה שמאפשר מרחב תמרון בכל הנוגע לכיסויים הביטוחיים.

אז אחרי שדיברנו באופן כללי על ביטוח נסיעות לחו"ל, מצורפות מטה תשובות לשאלות שאנו נתקלים בהם באופן תדיר.

____________________________________________________________________________________________

שאלות ותשובות:

יש לכם שאלה שהתשובה אליה לא מופיעה מטה? נשמח שתשלחו לנו אותה ותקבלו מענה מקצועי.

בימים אלו, האם כדאי לי לעשות ביטוח נסיעות אונליין או דרך סוכנות ביטוח?

תשובה: בימים אלה חשוב יותר מתמיד להקים את פוליסת הביטוח של נסיעות לחו"ל באמצעות סוכן ביטוח מקצועי ומיומן, שמכיר את תנאי הפוליסה של החברות השונות, כך שיוכל להתאים לכם את הפוליסה הטובה ביותר. כמו כן, סוכן הביטוח מכיר את אמצעי הקשר השונים אל מול חברות הביטוח, בקיא בהליכי חיתום רפואי ומסוגל לסייע מהארץ בעת קרות מקרה ביטוחי, וזאת על פני מוקדן שעובד בחברה מסוימת ובעל אינטרס למכור לכם את הפוליסה של חברתו, גם אם היא לא נותנת את הכיסוי הרצוי עבורכם.

איזה ביטוח נסיעות מומלץ ביותר לתקופת הקורונה?

תשובה: לשאלה זו אין תשובה חד משמעית מאחר ומדובר בעניין דינאמי ומשתנה. חברות הביטוח עורכות שינויים "תוך כדי תנועה" בפוליסות בהתאם למציאות המשתנה, וכך גם לכל נסיעה יש את האופי המיוחד שלה. מאחר ושאלה זו תלויה בגורמים רבים, מומלץ לעשות את הביטוח באמצעות סוכן ביטוח מקצועי ומיומן, שיידע לשאול את השאלות הנכונות ולהתאים את הפוליסה באופן בלתי תלוי, מתוך רצון לשרת את האינטרסים שלכם ולא אינטרסים של חברה מסוימת.

אני כבר נמצא כמה שעות בחו"ל ושכחתי לעשות ביטוח. האם אני יכול לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר היציאה לארץ שכולל את הרחבות הקורונה?

תשובה: ביטוח נסיעות לחו"ל ניתן לעשות רק מהארץ לכל המאוחר מהמטוס לפני ההמראה, כך שאם הגעת כבר לחו"ל, אין באפשרותך לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל.

את הביטוח שכולל הוצאות רפואיות ניתן לקנות משדה התעופה בדרך לארץ היעד, אך את הרחבות הקורונה ניתן לרכוש עד כשלושה ימים ממועד הנסיעה (משתנה בין חברות הביטוח), לכן, במיוחד בתקופת הקורונה, אל תמתינו עם רכישת ביטוח הנסיעות לחו"ל, ורכשו אותו מיד לאחר רכישת כרטיסי הטיסה, כך תהיו בטוחים שאתם מוגנים גם מבחינה רפואית וגם מהבחינה הכלכלית.

האם ניתן לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל שנתי בתקופת הקורונה?

תשובה: אכן ניתן לעשות ביטוח שנתי לחו"ל בתקופת הקורונה, אך אין מדובר בביטוח זהה לביטוח של הנסיעות הקצרות, כי אם ביטוח מיוחד עם תנאים מיוחדים. על כן מומלץ לרכוש אותו באמצעות סוכן ביטוח מקצועי ומיומן שיידע למצוא את הפוליסה שמותאמת לאופי נסיעתכם, במחיר המשתלם ביותר.

יש לי דרך כרטיס האשראי ביטוח נסיעות לחו"ל חינם. למה כדאי שאעשה בדרך פרטית?

תשובה: מה שמקבלים ב"חינם", כנראה שלא שווה כסף.

במקרה של ביטוח נסיעות לחו"ל, הביטוחים החינמיים הם בגדר "ללכת עם ולהרגיש בלי" מאחר ובפוליסות הללו הכיסויים הביטוחיים מצומצמים מאוד עם גבול אחריות נמוך ביותר. גבול אחריות הוא הסכום המירבי שתהיה מוכנה חברת הביטוח לשלם במקרה של תביעה. פוליסה שיש בה גבול אחריות נמוך הינה כמעין אחיזת עיניים, כיוון שלא מסוגלת לתת מענה אמיתי בשעת הצורך. מסיבה זו חשוב מאוד לרכוש את ביטוח נסיעות לחו"ל דרך סוכן ביטוח מקצועי ומיומן שבקיא בגבולות האחריות של חברות הביטוח השונות ובכיסויים הקיימים בשוק וידאג לכם לפוליסה מקיפה במחיר משתלם.  

שמעתי שיש כרטיס לביטוח חו"ל. מה זה? והאם זה יכול לסייע לי אם חס וחלילה חליתי בקורונה בחו"ל?

תשובה: הכרטיס ששמעת עליו הוא כרטיס ביטוח נסיעות לחו"ל של חברת PassportCard. זהו כרטיס אשראי שנטען בשעת הצורך, כך שאם חלילה תצטרך טיפול רפואי, תוכל לחייב את כרטיס ה- PassportCard ממש כמו כרטיס אשראי, או לחילופין, במידה והמזוודה אבדה או התעכבה, תוכל למשוך באמצעותו סכום כסף שישמש אותך לצורך קניית חפצים חלופיים: בגדים, מוצרי היגיינה. כרטיס זה משמש את הנוסע במצבי חירום שונים, וגם במידה והמובטח חלילה חלה בקורונה.  

לחצו כאן כדי לקרוא עוד על ביטוח נסיעות לחו"ל

כניסת לקוחות

הי! אנו שמחים שחזרת. אנא הקליד/י את הפרטים שלך בכדי שהמערכת תזהה אותך בכניסה לאזור האישי שלך

כניסת סוכנים

הי! אנו שמחים שחזרת. אנא הקליד/י את הפרטים שלך בכדי שהמערכת תזהה אותך בכניסה לאזור האישי שלך