כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית ומה הוא כולל בתוכו?

אדריכלים, קבלנים, מהנדסים, רופאי שיניים או בונות ציפורניים – כל אחד צריך את השקט והשלווה שלו כדי לעבוד, וכל אחד צריך להצטייד בביטוח אחריות מקצועית בשביל השקט הנפשי

כנראה שהחלום של כל אם יהודייה הוא שילדה יגדל להיות עורך דין, אחרת אין דרך להסביר את הנתון הבא: יחסם של עורכי הדין באוכלוסייה בישראל הוא הגבוה ביותר בעולם. במדינת ישראל ישנו עורך דין אחד על כל 170 תושבים, ובתל אביב היחס עומד על עורך דין אחד לכל 33 תושבים.

לשם השוואה, בגרמניה היחס הינו עורך דין אחד לכל 600 תושבים, בצרפת היחס הוא עורך דין אחד לכל 1,200 תושבים וביפן היחס הינו עורך דין אחד לכל 4,800 תושבים.

הנתון הזה מצביע על כך שכמעט לכל אדם במדינת ישראל ישנו במעגל הקרוב אליו עורך דין שהוא מכיר. זמינות עורכי הדין בארץ משפיעה על השוק ועל התחרות בין עורכי הדין, מה שמוביל על גישה קלה יותר של אזרחים לערכאות משפטיות.

עקב הגידול בשיעור תביעות רשלנות מקצועית בשנים האחרונות, חלה עלייה ניכרת בהוצאות המשפטיות ובתשלומי הפיצויים של בעלי המקצוע השונים. אנשי מקצוע משלל תחומים: רואי חשבון, יועצי מס, חשמלאים, טכנאים, מאמני כושר וקוסמטיקאיות, וכן גם אנחנו, סוכני הביטוח, חשופים מדי יום לתביעות הנובעות מהפרת חובה מקצועית, רשלנות, מחדל או טיפול חסר שנגרמו בתום לב.

גם בעל מקצוע המומחה ביותר בתחומו, עלול לטעות בעבודתו וכתוצאה מכך לגרום נזק לזולת.

הדרך היעילה ביותר שבה תוכלו לאפשר לעצמכם לעבוד בראש שקט, היא באמצעות ביטוח אחריות מקצועית.

5 דברים שחשוב לדעת על ביטוח אחריות מקצועית

Are You Covered? אל תחכה עם זה למחר, עוד היום תבטח את עתיד העסק שלך

אז מה כולל בתוכו ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית מכסה את הוצאות ההגנה המשפטית לתביעות שהוגשו נגד בעלי המקצוע עקב נזק שנגרם לצד שלישי כתוצאה מרשלנות מקצועית, שלכם, או של עובד מטעמכם.

הפוליסה מיועדת לבעלי מקצוע חופשי כגון עורכי דין, מהנדסים, אדריכלים, רואי חשבון, מאמני כושר וכדומה, שחשופים לתביעות נזיקין בגין נזק שנגרם לצד שלישי כתוצאה מטעות או רשלנות מקצועית.

הפוליסה מאפשרת לקבל החזר הוצאות בגין חבות מקצועית שעלולה לחול על בעל המקצוע, אם בשל תביעה משפטית, או בשל הפרת חובה מקצועית שמקורה ברשלנות. כמו כן, הפוליסה מעניקה כיסוי עבור הוצאות משפטיות בגין תהליכי תביעה אלו.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית = השקט של העסק שלך

דגשים חשובים בעת עריכת ביטוח אחריות מקצועית:

  • חשובה ביותר התאמת הביטוח לסוג העסק ולפעילות הייחודית שבעל העסק מבצע בתחום העיסוק שלו
  • יש לספק מענה ברור ומדויק לכל השאלות בטופס ההצעה בעת ההצטרפות לביטוח

טרם עריכת הביטוח רצוי לפנות לסוכן ביטוח שמתמחה בביטוח אחריות מקצועית, על מנת שיבצע אפיון והתאמה של הפוליסה למבוטח, כולל השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות

אתה המקצוען בתחום שלך – אנחנו המקצוענים בביטוח.

אז אחרי שדיברנו באופן כללי על ביטוח אחריות מקצועית, מצורפות מטה תשובות לשאלות שאנו נתקלים בהם באופן תדיר.

____________________________________________________________________________________________

שאלות ותשובות:

יש לכם שאלה שהתשובה אליה לא מופיעה מטה? נשמח שתשלחו לנו אותה ותקבלו מענה מקצועי.

אני בעל עסק, אחד העובדים שלי שאל אותי אם יש לי ביטוח אחריות מעבידים. למה הוא התכוון והאם אני צריך כזה?

תשובה: ביטוח אחריות מעבידים (או אחריות מעסיקים) הינו ביטוח לעסק, שמעניק כיסוי במקרים של תביעות נזיקין שמוגשות על ידי העובדים, ולא על ידי הלקוחות כפי שמכסה ביטוח אחריות מקצועית. תביעת הנזיקין של העובד עלולה להיות מוגשת בשל פגיעה גופנית או מחלת מקצוע שנגרמה להם עקב עבודה.

פוליסת אחריות מעבידים מכסה עבור המעסיק את הוצאות החבות בגין האירוע התאונתי או בשל מחלת המקצוע של העובד, וכן מכסה את ההוצאות המשפטיות בגין תהליכי התביעה.

הביטוח הזה מיועד לבעלי עסקים שמעסיקים עובדים שעשויה להיות קיימת כלפיהם אחריות בשל נזקי גוף שעלולים להיגרם לעובד במסגרת עבודה, אם בשל רשלנות או בשל תאונה או מחלה.

אילו פרטים אני צריך להזין כדי שאדע כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית?

תשובה: העלות של פוליסת אחריות מקצועית משתנה בהתאם למספר גורמים.

כל חברת ביטוח קובעת מחיר בסיס לגבול האחריות המרבי בפוליסה, כלומר, חברת הביטוח קובעת מהו הסכום המקסימלי שאותו תשלם לבעל הפוליסה בעת מקרה תביעה.

כמובן, שככל שגבול האחריות גבוה יותר, כך מחיר הבסיס יעלה.

כמו כן, העלות נקבעת גם על פי מאפייני העיסוק: ישנן פוליסות שונות ונבדלות למהנדסים, הנדסאים, אדריכלים, מטפלים ברפואה משלימה, רופאי שיניים, רואי חשבון וכן הלאה.

נוסף על מאפייני העיסוק, פרמטר חשוב לקביעת עלות הפוליסה הוא מחזור הפעילות העסקית וכמות העובדים המועסקים. ככל שמחזור הפעילות גבוה יותר, עלות הביטוח תעלה. לעומת זאת, ישנן חברות ביטוח שקובעות תוספות למחיר הבסיס על פי מספר העובדים בעסק, ולא בהתאם למחזור הפעיות העסקית שלכם.

נתונים נוספים שמשפיעים על תמחור הפוליסה הוא גובה ההשתתפות העצמית, קיומם של ביטוחים קודמים ותביעות קודמות וכן שמירה על רצף ביטוחי.

כפי שניתן לראות, הקמת פוליסת אחריות מקצועית דורשת מקצועיות ומיומנות ולכן חשוב להקים אותה באמצעות סוכן ביטוח בעל מומחיות בתחום, שיוכל להתאים עבורכם את הפוליסה המדויקת ביותר שתענה על הצרכים העסקיים שלכם.

רכשתי עבור העסק שלי ביטוח אחריות מקצועית. במה אני מכוסה?

תשובה: פוליסת ביטוח אחריות מקצועית תופעל במקרים שצד שלישי, בין אם מדובר בלקוח או כל אדם אחר, יגיש תביעת נזיקין בגין נזק לרכוש או לגוף, שלטענתו נגרם לו עקב רשלנותו של בעל המקצוע.

במסגרת הפוליסה, חברת הביטוח מתחייבת לשלם לתובע את הסכום שיקבע בית המשפט או באמצעות פשרה מוסכמת, וזאת בתנאי שהסכום הנקבע אינו גבוה יותר מגבול האחריות הקבוע בפוליסה בהתאם לבקשת המבוטח עם הצטרפותו לביטוח.

במקרה בו נקבע שהמבוטח צריך לשלם פיצוי גבוה יותר מגבול האחריות בפוליסה, עליו יהיה לשאת בהפרש באופן עצמאי.

בנוסף, חברת הביטוח מתחייבת לשאת בכל ההוצאות הסבירות הכרוכות בניהול ההליכים המשפטיים.

האם אני צריך לחדש את הביטוח בכל שנה או שזה לכל החיים?

תשובה: פוליסת אחריות מקצועית הינה פוליסה שנתית, כך שבכל שנה יש צורך לחדש אותה ולעדכן אותה בהתאם לנתונים המשתנים של העסק שבבעלותך.

לחצו כדי לקרוא עוד על ביטוח אחריות מקצועית

כניסת לקוחות

הי! אנו שמחים שחזרת. אנא הקליד/י את הפרטים שלך בכדי שהמערכת תזהה אותך בכניסה לאזור האישי שלך

כניסת סוכנים

הי! אנו שמחים שחזרת. אנא הקליד/י את הפרטים שלך בכדי שהמערכת תזהה אותך בכניסה לאזור האישי שלך