במצבים מיוחדים צריך ביטוח נסיעות לחו"ל מיוחד ומקצועי

ישנם מצבים רפואיים מיוחדים שמצריכים התאמה אישית של ביטוח הנסיעות לחו"ל. במה שונה ביטוח נסיעות לחו"ל מעל גיל 70? אילו כיסויים מעניק ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר ניתוח? ומה בדבר כיסוי ביטוחי בזמן הריון? כל הפרטים החשובים כאן

העולם שבו אנו חיים שינה את פניו במאה שנים האחרונות ללא היכר, כך שהכדור העצום בו אנו חיים הפך למעין כפר גלובלי שבו כל אחד מאיתנו יכול בקלות לתקשר עם הקצה השני של העולם.

טיסה לחו"ל, עניין שבעבר הלא רחוק היה נחשב למותרות, הפך לדבר שבשגרה לצורכי עבודה, ביקור קרובי משפחה וחברים שמתגוררים מעבר לים או פשוט למטרת נופש וחופשה מרגיעה ושלווה.

יחד עם הצורך העולה לנסיעות מעבר לים, אנו נתקלים באנשים רבים עם מצבים בריאותיים שונים ומיוחדים: הריון, מחלה כרונית, אדם שעבר ניתוח לא מכבר והרשימה עוד ארוכה.

האנשים הללו לעתים נוטים לוותר על הטיסה ההכרחית לצורכי עבודה או על ביקור אדם קרוב ואהוב מתוך חשש למצבם הבריאותי, ומתוך לחץ שמא יוותרו חסרי אונים במדינה זרה כאשר מצבם הבריאותי יתדרדר חלילה במהלך החופשה.

עבור כל אלה ישנה בשורה חשובה: אתם לא צריכים לוותר על דבר, אתם רק צריכים לוודא שני דברים:

הדבר הראשון הוא שביטוח הנסיעות לחו"ל יהיה מותאם למצבכם הבריאותי וכזה שיבטיח את המענה הראוי והנחוץ בעת הצורך.

הדבר השני הוא לרכוש את הביטוח דרך סוכן ביטוח מקצועי ומיומן, שעובד עם מגוון של חברות ביטוח, מכיר את ההבדלים בין תנאי הביטוח של החברות השונות ובקיא בתהליכי חיתום רפואיים שעלולים להיות מפרכים ומתישים אם הם נעשים בידיים שאינן מנוסות.

ביטוח נסיעות לחול – כל מה שצריך לדעת

לפני שמתחילים את החופשה תבדקו שאתם מבוטחים היטב

אז מה זה בעצם ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל הינו ביטוח שנותן מענה לאדם שנמצא מחוץ לגבולות ארצו, בכל הנוגע למצבים רפואיים אך לא רק.

ביטוח הנסיעות לחו"ל הינו ביטוח שמורכב מנספחים שונים: הכיסוי הבסיסי נותן מענה לכל הנוגע להוצאות הרפואיות בזמן שהייתכם בחו"ל, אך ניתן להוסיף לכיסוי הבסיס כיסויים רבים נוספים, לדוגמא: ביטוח לכבודה (המטען הנלווה האישי), הוצאות ביטול או קיצור הנסיעה, הרחבה לספורט אתגרי, כיסוי ציוד אישי יקר כמו טלפון סלולרי או מחשב, הרחבה לביטול דמי השתתפות עצמית לרכב שכור בחו"ל ועוד.

כאשר אתם רוכשים את ביטוח הנסיעות לחו"ל, חשוב שהתהליך ייעשה מול סוכן ביטוח מיומן ומקצועי, כזה שיידע לשאול אתכם את השאלות הנכונות כך שיוכל להציע לכם את הכיסויים שתואמים את אופי נסיעתכם.

בעבר, כאשר אנשים רכשו ביטוח נסיעות לחו"ל, הם נאלצו בזמן שהותם בחו"ל לשלם סכומי כסף אדירים, ולאחר שובם ארצה לתבוע את הביטוח שרכשו לצורך קבלת החזר.

כיום, הביטוחים השונים מתנהלים באמצעות כרטיס אשראי ייעודי או אפליקציה, שתפקידם להבטיח שלא תצטרכו לבזבז מכספכם האישי בזמן הטיול, ולא תצטרכו לבזבז מזמנכם האישי לאחר הטיול על ניהול התביעה.

הביטוחים מתנהלים כיום בצורה כזו שמעניקים למבוטח מקסימום הגנה לצד מינימום התעסקות: הסכומים הנדרשים לצורך טיפול רפואי או לכל צורך אחר מופקדים ישירות לתוך הכרטיס הייעודי או באמצעות האפליקציה לחשבון הבנק שלכם אונליין.

כל מה שנותר לכם הוא לוודא שהביטוח שרכשתם אכן מתאים לצרכים שלכם. שמצד אחד לא עזבתם את הארץ ללא כיסוי הכרחי, אך מצד שני שלא שילמתם על כיסוי ביטוחי שאינו רלוונטי לסוג הנסיעה שלכם.

לחצו כאן כדי לקבל הצעה לביטוח הכי משתלם לנסיעה שלך לחו"ל

כבר לא צריך להוציא את התקציב של הטיול מהכיס, משלמים באפליקציה או באשראי של החברה המבטחת

אז אחרי שדיברנו באופן כללי על ביטוח נסיעות לחו"ל, מצורפות מטה תשובות לשאלות שאנו נתקלים בהם באופן תדיר.

____________________________________________________________________________________________

שאלות תשובות:

במה שונה ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר גיל 70?

תשובה: לעניין הגיל, ההגדרה היא על פי יום ההולדת הקרוב לתאריך תחילת הביטוח, כך שבמידה ואדם יחגוג יום הולדת 70 חמישה חודשים לפני הטיסה, מבחינה ביטוחית הוא נחשב בן 70 במועד הטיסה.

השוני העיקרי בביטוח נסיעות לחו"ל מעל גיל 70 בא לידי ביטוי בתקופת הביטוח המקסימלית שמאפשרת חברת הביטוח לרכוש, כאשר התקופה המרבית משתנה בין החברות השונות. ישנן חברות מסוימות שמאפשרות לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל למקסימום של 15 ימים ואילו חברות אחרות יאפשרו עד 90 ימי כיסוי מעל לגיל 70.

כמו כן, ישנם נספחים נוספים שמוגבלים באורכם מעל גיל 70, כמו החמרה של מצב רפואי קיים.

נושא נוסף שמשתנה עם הגיל הוא סכום הפיצוי במקרה של מוות או נכות מתאונה. ישנן חברות שלא מאפשרות את רכישת הכיסוי מעל לגיל 70, ואילו חברות אחרות מעניקות פיצוי כספי בסכום נמוך יותר כאשר הנוסע הוא מעל לגיל 70.

ביטוח ישיר מסרבת לבטח מבוגרים בני 70 פלוס שרוצים לטוס לחו"ל

אשתי בהריון ואנחנו רוצים לטוס לחו"ל, האם ניתן לבטח אותה?

תשובה: בהחלט! לאישה בהריון מגיע לטוס ולהתפנק כמו כל אחד אחר.

אך שימו לב שהכיסוי הינו עד שבוע 32 (כולל). כמו כן הגיל המקסימלי של אישה בהריון משתנה בין חברות הביטוח השונות ונע בין 42 – 46.

עובדת בונוס – חברות הביטוח אף מכסות הוצאות רפואיות של הריון שאובחן לראשונה בחו"ל, כך שגם אישה שמתכננת הריון אך עדיין לא מודעת אליו, יכולה אף היא לטוס בראש שקט כאשר היא יודעת שיש לה את ביטוח הנסיעות לחו"ל.

כמובן שחשוב לקחת בחשבון שהביטוח מכסה טיפולי חירום ולא הוצאות מעקב הריון שוטף או הפלה יזומה שיתבצעו בחו"ל.

האם גם אישה שבהריון בסיכון יכולה לבטח את עצמה כאשר היא טסה לחו"ל?

תשובה: לשאלה הזו התשובה כבר קצת יותר מורכבת. התשובה היא כן בהסתייגות, כיוון שזה תלוי בסוג הסיכון, שבוע ההריון, גיל המבוטחת וכפוף למסמכים רפואיים שיש להציג לחברת הביטוח טרם רכישת הביטוח.

האם חולי סרטן יכולים להיות מבוטחים בביטוח נסיעות לחו"ל?

תשובה: חולי סרטן אינם שונים מחולים במחלות אחרות, ולכן הם יכולים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, אך גם במקרה הזה יש להתחשב בגורמים רבים כמו סוג הסרטן, השלב שלו, גיל המבוטח ומידע רפואי שונה.

עליי לטוס לניתוח בחו"ל, איזה ביטוח כדאי לי לעשות?

תשובה: טיסה לחו"ל לצורך ניתוח הינו הליך שגרתי כיום, לדוגמא אנשים שטסים לצורך השתלת שיער או טיפולי שיניים. חברות הביטוח מוכנות לבטח נסיעה שכזו, אך הכניסה לביטוח כרוכה באישורים רפואיים שונים, ועל כן יש להתחיל בהליך רכישת הביטוח בהקדם האפשרי, מומלץ כחודש לפני הטיסה.

האם ניתן לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל אחרי ניתוח?

תשובה: אדם שמחלים מניתוח יכול לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, אך בנוסף לכיסוי "הוצאות רפואיות", יהיה עליו לרכוש כיסוי של "החמרת מצב רפואי קודם". יש לקחת בחשבון שהביטוח יכסה את כל הוצאות החירום הנדרשות כמו אשפוז או תרופה, אך הביטוח אינו מכסה בדיקות שגרתיות הקשורות לניתוח את תרופות שנוטל המבוטח טרם נסיעתו.

האם ניתן לרכוש כחלק מביטוח הנסיעות לחו"ל כיסוי לביטול הנסיעה אם מצבי הרפואי לא יציב?

תשובה: הכיסוי הביטוחי לביטול הנסיעה נותן מענה במקרים של:

  • מוות או אשפוז של המבוטח או בן משפחה קרוב שלו
  • מחלה או תאונה של המבוטח שהובילה לאשפוזו או לריתוקו של המבוטח בביתו בהוראת רופא.

נוסע שהינו בעל מצב רפואי שאינו יציב יצטרך לעבור הליך של חיתום רפואי לצורך רכישת הכיסוי "החמרת מצב רפואי קודם". בהתאם להחלטות אלו, חברת הביטוח תחליט האם היא מוכנה לרכוש לנוסע גם את נספח ביטול הנסיעה.

לחצו כדי לקרוא עוד על ביטוח נסיעות לחו"ל

כניסת לקוחות

הי! אנו שמחים שחזרת. אנא הקליד/י את הפרטים שלך בכדי שהמערכת תזהה אותך בכניסה לאזור האישי שלך

כניסת סוכנים

הי! אנו שמחים שחזרת. אנא הקליד/י את הפרטים שלך בכדי שהמערכת תזהה אותך בכניסה לאזור האישי שלך