ביטוח עם גרירה או ביטוח לפי קילומטרים? איך תדע מה נכון בשבילך ובשביל רכבך?

ביטוח זה לא עסק זול, אבל אם עושים אותו נכון, אפשר לצאת נשכרים מכל הכיוונים. כאן מטה תקבלו את כל הטיפים שיעזרו לכם לבחור את הביטוח הנכון בשבילכם

כשמדברים על ביטוח הקונוטציה הראשונה שעולה לראשנו היא ביטוח לרכב.

ישנם אנשים שמתייחסים בכובד ראש רב יותר לביטוח הרכב, שזו אחרי הכל חתיכת פח שאפשר להחליף אותה בחדשה, מאשר לביטוח בריאותם וחייהם.

למה אנו כותבים זאת? כדי שקודם כל תירגעו ותורידו פאניקה.

הפרסומות שנובחות עלינו מכל עבר הנוגעות לביטוח הרכב, מייצרות תחושה שביטוח הרכב הוא עסק מורכב ומלחיץ, אבל כל הדברים המלחיצים נהפכים לפשוטים הרבה יותר ברגע שאנחנו מבינים בהם.

מטרת המאמר הזה הוא לעשות לכם סדר בעניינים, להסביר מהו ביטוח רכב, מה הוא כולל, מה הוא מכסה, איזו תמורה תקבלו עבור התשלום שלכם, מהן התוספות הנחוצות לכם, ומה ההבדלים בין הביטוחים השונים.

ביטוח חובה לרכב – ביטוח חובה נקרא כך, כי החוק מחייב אותו. כלומר, אין זו בחירה האם להקים את ביטוח החובה, כי חובה להקים אותו. כל כלי ממונע מחויב בפוליסת חובה ואסור לנהוג ברכב ללא ביטוח חובה שמגדיר מי רשאי לנהוג ברכב.

מה מכסה ביטוח החובה?

למעשה הביטוח הוא לא עבור הרכב עצמו, אלא מטרתו להבטיח פיצויים לאנשים שנפגעו בתאונת דרכים שרכבכם היה מעורב בה, כולל מימון טיפול רפואי והוצאות רפואיות של כלל הנפגעים בתאונה, ללא הבחנה לגבי האחראי לתאונה.

הכיסוי שמעניק ביטוח החובה הוא אחיד בין החברות השונות.

5 דברים שחשוב לדעת על ביטוח חובה

ביטוח חובה מכסה נזקי גוף בלבד

ביטוח מקיף לרכב – ביטוח המקיף לרכב שונה מביטוח החובה בשני היבטים:

ראשית, אין שום חובה חוקית להקים ביטוח מקיף, והבחירה בידכם האם אתם מעוניינים בו או לא.

שנית, ביטוח המקיף לרכב נותן מענה לנזקים הקשורים ברכב, ולא לנזקי הגוף כפי שמעניקה ההגנה של ביטוח החובה.

ביטוח המקיף לרכב מעניק כיסוי למבוטח במקרה של נזק, גניבה או אובדן של הרכב שבבעלותכם. הכיסוי הביטוחי כולל מימון עלויות תיקון במידה ומתאפשר התיקון או פיצוי כספי בגין הורדת הרכב מהכביש עקב תאונה או בשל גניבה.

במקרה שהיינו מעורבים בתאונה שנגרמה באשמתנו, חברת הביטוח שלנו תפצה אותנו ואת הצד השלישי שנפגע בתאונה, בגין הנזק והתיקון שנגרם לרכושו. במקרה הזה, המבוטח ישלם אך ורק את ההשתתפות העצמית שנקבעה בפוליסה במעמד הרכישה. במידה ורכש המבוטח ביטול השתתפות עצמית, לא יצטרך המבוטח לשלם כלל.

גם במקרה של גניבת הרכב, חברת הביטוח תפצה את המבוטח בסכום השווה לערך הרכב, וזאת בניכוי ההשתתפות העצמית הקבועה בפוליסה, במידה ולא נרכש "ביטול השתתפות עצמית".

אבל בניגוד למצבים שפורטו מעלה, במקרה של תאונה שנגרמה שלא באשמתנו, חברת הביטוח שתפצה את המבוטח היא של הרכב הפוגע ומי שיישא בעלויות ההשתתפות העצמית הוא הנהג האשם בתאונה.

5 דברים שחשוב לדעת על ביטוח מקיף

בנוסף לפיצוי הכספי שמעניקה הפוליסה במקרה תאונה או גניבה, ניתן לרכוש לצד הביטוח הרחבות שונות:

  • שירותי גרירה: במקרים שבהם הרכב לא מניע, מאפשרת ההרחבה שירותי גרירה מהמקום בו הרכב נמצא עד למוסך או לנקודה הרצויה מבחינתכם
  • רכב חלופי: במקרים בהם הרכב נהרס כליל והשמאי העריך אותו כ"טוטאל לוס", או לחלופין במקרים של גניבת הרכב, בעל הפוליסה יקבל רכב חלופי
  • ביטוח שמשות: מקנה למבוטח כיסוי עבור עלות השמשות במקרי שבר
  • ביטוח פנסים ומראות: במקרים בהם נוצר לפנסים או למראות שבר, הרחבה זו תכסה את גובה הנזק, בכפוף לתשלום ההשתתפות העצמית שדורש ספק השירות
  • החלפת גלגלים: הרחבה זו מקנה ללקוח שירותי החלפת גלגלים במקרה בו נוצר תקר (פנצ'ר)
  • שירותים נוספים: שליחת נהג לביצוע הטסט השנתי, שטיפת רכב עד בית הלקוח, שירותי הדרכה בכבישים, הגנה משפטית בעת קרות תאונה ועוד.
ביטוח מקיף מכסה נזקים שנגרמו לרכב ולצד שלישי. כן, גם פגיעה של עץ 😉

ביטוח צד ג' לרכב

ביטוח זה מעניק כיסוי לנזק לרכוש של צד שלישי שנגרם באשמת המבוטח. ללא ביטוח כזה, המבוטח יאלץ לספוג את העלויות הכספיות של הנזק שגרם לאחרים.

רוב פוליסות המקיף כוללות בתוכם את כיסויי הצד ג',

אך לגבי אנשים שרכבם ישן ובעל ערך נמוך, לעתים אין כדאיות לרכוש את הביטוח המקיף היקר יותר, והם יכולים להסתפק רק בביטוח צד ג', שייתן מענה לפגיעה ברכבים אחרים.

ברכישת פוליסת צד ג', ניתן לרכוש גם את ההרחבות שפורטו מעלה כגון גרירה, שמשות ורכב חלופי.

5 דברים שחשוב לדעת על ביטוח צד ג'

כמה עולה ביטוח רכב?

לשאלה זו אין תשובה אחת נכונה, כיוון שהתשובה אליה תלויה במכלול של גורמים שונים הכוללים את שווי הרכב, סוג הרכב, גילו של הנהג, ותק הנהיגה שלו וקריטריונים נוספים.

קיימות תוכנית ביטוח רבות שכוללות בתוכן הרחבות כחלק מהפוליסה, מה שמייקר את מחיר הבסיס, ואילו פוליסות אחרות אינן כוללות הרחבות ולכן מטבע הדברים, העלות שלהם תהיה זולה יותר.

מסיבה זו, חשוב לערוך את ביטוח הרכב אל מול סוכן ביטוח מקצועי ומיומן שעובד עם חברות ביטוח רבות ככל האפשר. טרם עריכת הביטוח, סוכן הביטוח יקיים עמכם שיחת אפיון ויבדוק אילו שירותים נחוצים עבורכם, כך שלא תרכשו הרחבות שלא יהיו בשימושכם.

כמובן, שיש להתייחס לסוג הרכב ומצבו, למשל רכב בעל קילומטראז' גבוה מועד לפורענות גבוהה יותר מאשר רכב שממעט לנסוע, ולכן כדאי להוסיף לו שירותי גרירה.

בנוסף, חשוב להתאים את הפוליסה לכל הקריטריונים הנחוצים עבור כלל הנהגים ברכב, גם הוותיקים וגם הצעירים.

לחצו כאן כדי לקבל הצעת מחיר משתלמת ביותר לרכב שלכם

שימו לב שאתם לא סוגרים ביטוח רק בגלל המחיר, תוודאו שאתם מכוסים היטב

ביטוח רכב לפי קילומטרים

חברות הביטוח השונות החלו לשווק פוליסות שהתשלום עבורן הוא על פי הקילומטרים שהמבוטח נוסע בפועל במהלך שנת הביטוח, כך שנהג שממעט לנסוע ברכבו, יוכל לשלם מחיר נמוך יותר מאשר נהג שנוסע בתדירות גבוהה ברכבו.

במידה ואתה נוהג מעט מאוד ברכב הפוליסה הזו יכולה להתאים עבורך, רק צריך לקחת בחשבון שביטוח מסוג זה אינו אפשרי עבור כלל הלקוחות, אלא ניתן לרכוש אותו מגיל מסוים, מוותק נהיגה מסוים ועל פי שווי מקסימלי של הרכב (הנתונים משתנים בין חברות הביטוח השונות).

המוצר מתאים במיוחד לאנשים שנוסעים פחות מ-10,000 קילומטרים בשנה, כך שאם אתם עונים על הקריטריון הראשוני, פנו לסוכן הביטוח, ובדקו האם אתם עונים על שאר הקריטריונים של גיל, ותק נהיגה ושווי הרכב.

קראו עוד על ביטוח לפי קילומטראז'

אז אחרי שדיברנו באופן כללי על ביטוח רכב, מצורפות מטה תשובות לשאלות שאנו נתקלים בהם באופן תדיר.

____________________________________________________________________________________________

יש לכם שאלה שהתשובה אליה לא מופיעה מטה? נשמח שתשלחו לנו אותה ותקבלו מענה מקצועי.

שאלות ותשובות:

איזה ביטוח צריך נהג חדש?

תשובה: נהג חדש הינו נהג עם ותק נהיגה של פחות משנתיים. כאשר נהג חדש מצטרף לנוהגים ברכב, יש להתאים את הפוליסה גם עבורו, אחרת עלול להישלל הכיסוי הביטוחי. החשיפה שתיווצר בהיעדר הכיסוי הביטוחי המתאים היא גם לנזק רכב המבוטח וגם באחריות לנזקי צד ג' .

נהגים חדשים וצעירים מעורבים ביותר תאונות דרכים, ולכן עלות הביטוח עבורם גבוהה יותר.

ניתן להוזיל את ביטוח הרכב לנהגים חדשים באמצעות רכישת כיסוי זמני לימים בהם הנהג החדש נוהג ברכב, וכך נחסך הצורך לרכישת הביטוח לשנה שלמה.

על מנת לדעת האם משתלם עבורכם להוסיף את הנהג החדש לפוליסה בכיסוי זמני או שנתי, יש לבצע שיחת אפיון עם סוכן ביטוח מקצועי ומיומן שעובד עם מספר גדול של חברות ביטוח ומסוגל להתאים עבורכם את הפוליסה הכדאית ביותר.

אני בת 24 והוצאתי לפני כמה ימים רישיון. רציתי לדעת כמה עולה ביטוח נהג חדש מעל גיל 24.

תשובה: ישנה הפרדה בין "נהג חדש" לבין "נהג צעיר":

נהג חדש הוא נהג שמחזיק ברישיון הנהיגה פחות משנתיים, ואילו נהג צעיר הוא נהג מתחת לגיל 24.

מאחר ואת כבר בת 24, אך ללא ותק נהיגה, על פי החוק את עדיין מוגדרת נהגת חדשה, וכך זה יישאר עד שיושלם ותק נהיגה של שנתיים.

העלויות של ביטוח הרכב משתנות על פי סוג הרכב, הדגם שלו, גיל המבוטח, ותק הנהיגה ואפילו אזור המגורים, כך שלא ניתן לתת תשובה חד משמעית לגבי עלות הביטוח. כמו כן, יש הבדל בעלויות בין ביטוח מקיף לצד ג', עם או בלי הרחבות.

על מנת לקבל הצעה שתואמת את נתונייך האישיים, השאירי את פרטייך בתחתית העמוד ונחזור אלייך עם הצעה אטרקטיבית שמותאמת במיוחד בשבילך.

מה זה אומר ביטוח נהג צעיר ליום אחד?

תשובה: ישנם ביטוחי רכב המציעים כיסוי ביטוחי זמני לנהג נוסף, כולל נהג חדש וצעיר.

הסיבות לרכישת ביטוח רכב לזמן קצר יכולות להיות מגוונות, אם בשל העובדה שילדכם חייל שמגיע הביתה רק בסופי שבוע, או עבור אורח ששוהה בביתכם.

רכישת ביטוח למספר ימים מוגבל תהיה יקרה ביחס לביטוח השנתי על הרכב, ולכן אם מדובר בצורך שעולה לעתים קרובות, עדיף לבחור בהרחבה שנתית בפוליסה.

בכל מקרה, יש לפנות לסוכן ביטוח מיומן ומקצועי שיבחן היטב את הצרכים הספציפיים שלכם ובהתאם אליהם יוכל להגיש לכם הצעות שיענו על הצורך במהירות, ביעילות ובאופן שמותאם אליכם באופן אישי.

האם כדאי לי לרכוש יחד עם הביטוח שלי גם ביטוח גרירה? 

תשובה: עלות ההרחבה של ביטוח גרירה הינה עלות זניחה באופן יחסי ולכן המלצתנו הגורפת היא לרכוש את הרחבת הגרירה. יחד עם זאת, התשובה תלויה בגורמים רבים כמו מספר הקילומטרים של הרכב, מצבו המכני וסוג הנהגים שנוסעים על הרכב. לכן, גם את ההחלטה הזו רצוי לקבל לאחר שערכתם שיחת אפיון עם סוכן ביטוח מקצועי ומיומן שיידע להתאים את הפוליסה ואת ההרחבות בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

הילדים שלי מגיעים אליי לסוף שבוע הביתה. האם ניתן לעשות ביטוח ליום אחד לרכב?

תשובה: חברות הביטוח השונות מציעות פוליסות על פי ימים בודדים, כך שהאפשרות הזאת קיימת. טרם קבלת ההחלטה האם להוסיף את ילדכם לפוליסה מראש, או רק בצורת כיסוי לימים בודדים, ערכו שיחת אפיון עם סוכן ביטוח מקצועי ומיומן שיוכל בקלות לבדוק באיזו פוליסה יותר משתלם לבחור בראייה שנתית כוללת.

מה זה אומר ביטוח קילומטרים ואיך אני אדע שזה מתאים לי? 

תשובה: שיטת ביטוח לפי קילומטרים כשמה כן היא: כיסוי שנרכש בנפרד לפי "בנק קילומטרים", כך שמשלמים על ביטוח הרכב על לפי השימוש בו.

האפשרות לרכוש פוליסה מסוג זה מוגבלת במספר קריטריונים של גיל, ותק נהיגה ושווי הרכב, והיא מומלצת לנהגים שנוסעים עד 10,000 קילומטרים בשנה.

על מנת לדעת האם ביטוח מסוג זה מתאים לך, יש לבצע שיחת אפיון עם סוכן ביטוח מקצועי ומיומן שיוכל להתאים את הפוליסה המדויקת לצרכים האישיים שלך ושל בני משפחתך.

לחצו כאן כדאי לקרוא עוד על הביטוח הכי משתלם לרכב שלך

כניסת לקוחות

הי! אנו שמחים שחזרת. אנא הקליד/י את הפרטים שלך בכדי שהמערכת תזהה אותך בכניסה לאזור האישי שלך

כניסת סוכנים

הי! אנו שמחים שחזרת. אנא הקליד/י את הפרטים שלך בכדי שהמערכת תזהה אותך בכניסה לאזור האישי שלך